Krzyże

Gdzie kupić dobrej jakości krzyżyk srebrny?

srebrny krzyżyk w różańcu

krzyżyk srebrny do medalikaSrebrny krzyżyk kupujemy na różne okazje – dla siebie, dla dzieci na pierwszą komunię świętą czy jako prezent dla bliskich osób. Obecnie na rynku dostać można krzyżyki w wielu rodzajach, a te wykonane ze srebra należą do najchętniej kupowanych. Srebro jest cenionym i eleganckim metalem szlachetnym, a przy tym jest przystępne cenowo. Najtańszy krzyżyk i to dobrej jakości można bez problemu dostać nawet za kilkanaście złotych.

Zakup srebrnego krzyżyka – na co zwrócić uwagę?

Choć może się wydawać, że niewysoka cena, jaką ma srebro w porównaniu do innych metali szlachetnych, jak złoto czy platyna, to i w przypadku srebrnych dewocjonaliów można natknąć się na podróbki. A w najlepszym wypadku na produkt niskiej jakości. Dlatego warto przyjrzeć się sprzedawcy i na pewno nie kupować okazyjnie na targach, ulicach czy od domokrążców. Dobry i renomowany sklep z dewocjonaliami lub jubiler to miejsce, gdzie na pewno zakupimy dobrej jakości krzyżyk srebrny z gwarancją jakości.

Kupując krzyżyk zwróćmy uwagę m.in. na:

  • renomę sklepu,
  • cenę (zbyt niska powinna wzbudzić podejrzenie),
  • obecność próby.

Krzyżyk srebrny i jego rodzaje

Sklepy jubilerskie i sklepy z dewocjonaliami oferują bardzo duży wybór krzyżyków. Można zakupić krzyżyki różnej wielkości, różnej próby, klasycznie w kształcie w formie i kształcie, jak i nietypowe, z wizerunkiem Jezusa lub bez, przeznaczone dla dziec lub dorosłych. Krzyżyk srebrny bez problemu kupią też wyznawcy innych odłamów chrześcijaństwa, w szczególności prawosławia. Zakres cenowy, w jakim sprzedawane są krzyżyki srebrne jest bardzo duży. Najtańsze, zazwyczaj niewielkie, można nabyć już za kilkanaście złotych, ale przeciętna cena to kilkadziesiąt złotych.