Krzyże

Najpopularniejszy krzyż Egzorcystów

krzyż świętego benedykta

krzyż świętego benedyktaKrzyż św Benedykta ma bardzo wielką moc obrony przed atakami złego ducha i równie silną moc oczyszczania wielu skażeń. Obecnie uważa się, że wszędzie tam, gdzie zawieszony został krzyż św Benedykta nie tylko szatan nie będzie miał dostępu, ale również Aniołowie Sprawiedliwości, będą omijać takie miejsca szerokim łukiem. Krzyże i medaliki św Benedykta działają bardzo podobnie, jak krew Baranka za czasów Mojżesza.

Krzyż św Benedykta dla Egzorcystów

Pamiętać należy o tym, że świeccy katolicy nie mają pozwolenia, aby samodzielnie odprawiać egzorcyzmy. Można używać jednak krzyża św Benedykta, święconą wodę i krucyfiks do pokonania Szatana. Warto wspomnieć również i o tym, że w dzisiejszych czasach krzyż benedyktyński jest bardzo często wybierany jako prezent na pamiątkę sakramentu bierzmowania.

Jak używany jest medalion św Benedykta?

Medalion św Benedykta najczęściej tradycyjnie zawieszany jest na szyi na ozdobnym łańcuszku, ale można dołączyć go również do różańca, albo nosić w portfelu. Medaliki św Benedykta bardzo często umieszczane są także w samochodzie, albo w budynkach (również w fundamencie budynku). Egzorcyści krzyż św Benedykta umieszczają przeważnie w samym centrum krucyfiksu. W wielu gospodarstwach medaliki umieszczane są także w studni lub wodzie. Moc działania medaliku ma źródło wyłącznie w naszej wierze oraz wypisanym na nim egzorcyzmie. Wszystkie symbole i inskrypcje, które znajdują się na medaliku są oczywiście wyrazem nabożeństwa do Krzyża Świętego i świadczą o bardzo dużej woli zerwania z grzechem. Medaliki z krzyżem św Benedykta noszone były już w XI wieku, do czego zachęcał sam papież.