Krzyże

Gdzie kupić dobrej jakości krzyżyk srebrny?

krzyżyk srebrny do medalikaSrebrny krzyżyk kupujemy na różne okazje – dla siebie, dla dzieci na pierwszą komunię świętą czy jako prezent dla bliskich osób. Obecnie na rynku dostać można krzyżyki w wielu rodzajach, a te wykonane ze srebra należą do najchętniej kupowanych. Srebro jest cenionym i eleganckim metalem szlachetnym, a przy tym jest przystępne cenowo. Najtańszy krzyżyk i to dobrej jakości można bez problemu dostać nawet za kilkanaście złotych.

Zakup srebrnego krzyżyka – na co zwrócić uwagę?

Choć może się wydawać, że niewysoka cena, jaką ma srebro w porównaniu do innych metali szlachetnych, jak złoto czy platyna, to i w przypadku srebrnych dewocjonaliów można natknąć się na podróbki. A w najlepszym wypadku na produkt niskiej jakości. Dlatego warto przyjrzeć się sprzedawcy i na pewno nie kupować okazyjnie na targach, ulicach czy od domokrążców. Dobry i renomowany sklep z dewocjonaliami lub jubiler to miejsce, gdzie na pewno zakupimy dobrej jakości krzyżyk srebrny z gwarancją jakości.

Kupując krzyżyk zwróćmy uwagę m.in. na:

  • renomę sklepu,
  • cenę (zbyt niska powinna wzbudzić podejrzenie),
  • obecność próby.

Krzyżyk srebrny i jego rodzaje

Sklepy jubilerskie i sklepy z dewocjonaliami oferują bardzo duży wybór krzyżyków. Można zakupić krzyżyki różnej wielkości, różnej próby, klasycznie w kształcie w formie i kształcie, jak i nietypowe, z wizerunkiem Jezusa lub bez, przeznaczone dla dziec lub dorosłych. Krzyżyk srebrny bez problemu kupią też wyznawcy innych odłamów chrześcijaństwa, w szczególności prawosławia. Zakres cenowy, w jakim sprzedawane są krzyżyki srebrne jest bardzo duży. Najtańsze, zazwyczaj niewielkie, można nabyć już za kilkanaście złotych, ale przeciętna cena to kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *