Dewocjonalia

Różaniec srebrny – piękno i siła w jednym

Różaniec jest jednym z najczęściej sprzedających się dewocjonaliów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na straganach podczas odpustów parafialnych. Jego popularność tkwi w prostocie, gdyż składa się z wszystkim dobrze znanych modlitw, a dodatkowo można go odmawiać przecież w każdym czasie, w każdej chwili i sytuacji, w której się znajdujemy.

Różaniec srebrny – piękno i siła w jednym


Wiele jest materiałów i rodzajów, z których wykonane są paciorki różańca. Bez wątpienia jednak jednym z najbardziej popularnych materiałów i kruszców jest srebro. Różaniec srebrny często z wysokiej próby kruszcu pięknie się prezentuje, a jego paciorki są przyjemne w dotyku, co pozwala się skupić na samej modlitwie, a nie na koraliku. Czasami te paciorki mogą przybierać bardzo misternie przygotowane kształty – przykładowo ażurowe koraliki, które są niezmiernie piękne i bardzo popularne, ale zarazem delikatne. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne.html

Wariacje różańcowe


Różaniec można też spotkać często w trochę innej odsłonie. Niekoniecznie może to być wszystkim dobrze znany zbiór kilkudziesięciu koralików oddzielonych od siebie łańcuszkiem. Popularne również stają się inne jego formy, coraz bardziej powszechne. Mini różańce w formie bransoletki na rękę czy też pierścienia na palec są dyskretniejszą formą, którą na dodatek możemy nosić przy sobie i w każdej chwili oddać się modlitwie.

Możemy pokazać światu naszą wiarę


Oczywiście, bransoletki srebrne czy pierścienie różańcowe pełnią też drugą funkcję – rzecz jasna mniej istotną – funkcję ozdobną, choć dyskretną. Dzięki temu możemy zamanifestować światu naszą wiarę.