Dewocjonalia

To nie jest zwykłe Pismo Święte, czyli biblia z papugą

biblia z papugą

Współczesne techniki poligrafii pozwalają na drukowanie pięknych i barwnych książek, które już samą szatą graficzną zachęcają do lektury. Nie inaczej jest w przypadku publikacji o tematyce religijnej, tutaj również odchodzi się od czarno-białych książek, na korzyść pięknie ilustrowanych wydań. Znakomitym przykładem jest „Pismo Święte dla młodych”, czyli taka zwana biblia z papugą.

Biblia z papugą – nieoceniona pomoc dydaktyczna

Znana wśród młodzieży całego świata biblia z papugą jest doskonałym narzędziem ewangelizacyjnym. To nieoceniona pomoc dla katechetów, prowadzących lekcje religii na różnych szczeblach edukacji. Słowo Boże, wzbogacone o setki barwnych ilustracji i wartościowe mapy staje się czymś bardziej atrakcyjnym dla dzieci i młodzieży, przyzwyczajonych do kultury obrazkowej. Tak wydane karty Starego i Nowego Testamentu zachęcają do uważnej lektury nie tylko w szkole, ale także w domowym zaciszu. A liczne opisy i wyjaśnienia powodują, iż nie trzeba szukać dodatkowych źródeł, by zrozumieć Słowo Boże.

Co robi papuga na okładce biblii?

Na uwagę zasługuje także fakt, iż na okładce Pisma Świętego pojawiła się papuga. Stoi na nim dumna i broni Słowa Bożego niczym skrzyni pełnej pirackich skarbów. Papuga bowiem znana jest z tego, że potrafi świetnie naśladować ludzki głos, zaś samodzielnie wymawia tylko jedno słowo. Brzmi ono:”ave”, tak jak anielskie pozdrowienie archanioła Gabriela. Papuga jest więc zawoalowanym ucieleśnieniem głębokich treści teologicznych.