Dewocjonalia

Różaniec drewniany

różaniec drewniany

Różaniec drewniany jest elementem wiary, który znajduje swoje miejsce w każdym domu. Jest jednym z najważniejszych symboli wiary chrześcijańskiej. Różaniec pozwala zanurzyć się w modlitwie w dowolnym momencie naszego dnia, jest lekki i wygodny. Jest odpowiednią formą modlitwy dla każdego, niezależnie od wieku.

Co symbolizuje różaniec?

Drewniany różaniec symbolizuje pojednanie się z Maryją Matką Boską. Nosząc przy sobie różaniec powierzamy swoje życie i decyzje Maryi. Jest to bardzo ważny element życia każdego chrześcijanina, który można dostać zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i przez internet, np. na stronie: https://www.meritohurt.pl/rozance-drewniane.html.

Jaki różaniec drewniany wybrać?

różaniec drewniany

W zależności od potrzeb do wyboru mamy różne rodzaje różańca drewnianego. Poniżej kilka najpopularniejszych rodzajów:

  • Różaniec drewniany klasyczny. Jest wykonany z trwałego drewna, spleciony mocnym sznurkiem, na zakończeniu znajduje się drewniany krzyż.
  • Różaniec drewniany misyjny. To nieco zmieniona odmiana różańca klasycznego. Każda dziesiątka wykonana jest w innym kolorze, co symbolizuje każdy z kontynentów świata.
  • Różaniec drewniany dla dzieci. Zazwyczaj całość wykonana jest w jednym kolorze, np. niebieskim, białym. 
  • Różaniec mały. Czyli sama dziesiątka różańca, którą można zabrać ze sobą wszędzie, ze względu na praktyczniejszą formę. Doskonale sprawdza się w podróży, lub podczas spaceru.

Różaniec drewniany jest idealnym prezentem dla osób w każdym wieku, jak i na Pierwszą Komunię Świętą. Ten nieodłączny element wiary można zabierać ze sobą wszędzie. Każdy chrześcijanin znajdzie dla siebie odpowiednią formę różańca drewnianego.