Akcesoria, Dewocjonalia, Różance, Symbolika

Różaniec jako dodatek

Przez fakt, iż moda idzie cały czas do przodu, potrafi również niesamowicie zaskoczyć. W dzisiejszych czasach, na wybiegach i w sklepach odzieżowych możemy spotkać wiele niefunkcjonalnych dodatków. Przedmioty, które zawsze będą w modzie to naszyjniki i bransoletki. Te jednak przybierają coraz częściej różne formy.  Najmodniejszym modelem w zeszłym sezonie był srebrny różaniec, który robił furorę wśród kobiet i nie tylko. Chociaż wydawałby się, że różaniec jest świętością w tak katolickim kraju jak Polska, to bransoletka bardzo dobrze się przyjęła i schodziła w milionowych nakładach.

Z czego i dla kogo?

Wiele firm produkowało własne nakłady z różnymi kolorami koralików lub kamieni naturalnych. Sam krzyżyk może być wykonany z hematytu, minerału, który w barwie przypomina srebro, jest mocny i trwały, a przy tym tańszy. Wygląd takiego różańca, wskazuje na delikatność i subtelność. Nie pasuje do ciężkich stylizacji, tak lekkim dodatkiem nie przełamiemy stroju.

Wyrabiane są również z drewna, przez co mają surowy i staromodny wygląd, a sam krzyż przypomina bardziej znak plusa. Wszystko zaciągane jest na rzemyk i trzyma się w ramach jednego stylu.

Różaniec na rękę Marko ze srebra, jest dobrym pomysłem dla kogoś, kto nie przepada za noszeniem różańca na szyi lub w torebce. Jako bransoletka sprawuje się idealnie, ze względu na prostotę wyglądu, można dopasować go, do każdego stroju. Dewocjonalia z pewnością mają teraz swój czas w modzie ulicznej. Osoby noszące różańce dzieli się na dwie grupy. Jedną z nich są osobą podążające za modą street fashion, dla których różaniec jest tylko dodatkiem, bransoletką. Drugą grupą są osoby, które, na co dzień korzystają z różańca, odmawiają modlitwy i potrzebują go do dopełnienia swojego spokoju ducha. Osoby religijne, które są przywiązane do wiary.