Akcesoria, Dewocjonalia, Medalik, Symbolika

Medaliki srebrne – doskonały prezent na uroczystości religijne

Uroczystości religijne w rodzinie są doskonałą okazją do wręczenia wspaniałych pamiątkowych prezentów, które z nostalgią wspomina się po latach. Często wspomina się, że babcia podarowała wnuczce wyjątkowy złoty medalik z Matką Boską, a wujek wręczył medalik srebrny z Panem Jezusem.

Doceniony po latach

Medaliki srebrne są tańsze niż złote, a więc jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Dzięki temu taki prezent może zostać podarowany przez osobę, która nie dysponuje taką ilością pieniędzy, aby podarować biżuterię złotą. Medaliki złote potrafią być doskonałą pamiątką. Inne pomysły na prezent z okazji chrztu, komunii czy bierzmowania to na przykład markowy zegarek. Dziecko zwykle docenia takie prezenty dopiero po latach.

Jaki prezent?

Wybór prezentu, który ma być wręczony podczas religijnej uroczystości, wcale nie jest łatwy. Może się wydawać,  że nic prostszego – tylko podarować Biblię lub inną religijną lekturę. Tymczasem oczekiwania są różne, od gadżetów religijnych, włączając w to obecność medalików złotych, aż do koperty z gotówką. I jak tu znaleźć kompromis? Najlepiej dać taki prezent, jaki uważamy za stosowny do danej uroczystości, jednak z poszanowaniem charakteru i potrzeb osoby, którą mamy obdarować.

 

Zakup medalików srebrnych jako prezentów okolicznościowych na uroczystości religijny wydaje się bardzo trafny. Nie jest to prezent bardzo zobowiązujący, bardzo pasuje do charakteru uroczystości.