Akcesoria

Rodzaje srebrnych medalików

Noszenie medalika powinno być dla chrześcijanina dumą i wsparciem w dążeniu do jak najlepszego życia. Wielu katolików dostaje swoje medaliki srebrne podczas uroczystości religijnych, najczęściej z okazji przyjęcia I Komunii Świętej.

Szeroki wybór medalików srebrnych

srebrny medalik matki bożej niepokalanejMożna spotkać różne rodzaje medalików srebrnych. Niektóre przedstawiają postać lub twarz Jezusa lub Maryi w dowolny sposób, a inne mają swoją historię i muszą spełniać pewne wymogi. Jednym z bardziej znanych medalików jest szkaplerz, który symbolizuje płaszcz Maryi. W 1251 roku generał Zakonu Karmelitów miał objawienie, podczas którego otrzymał od Maryi szkaplerz. Samo noszenie go nie powinno być bezmyślne, ten srebrny medalik ma skłaniać do nieustannej pracy nad sobą i głębokiej modlitwy.

Warto też wspomnieć o drugim popularnym medaliku, który jest tworzony na wzór tego, który siostra Katarzyna Laboure wybiła na polecenie Maryi po wizji, jaką miała w 1830 roku. Ten tak zwany cudowny medalik z jednej strony ukazuje postać Maryi stojącej na kuli ziemskiej, a z drugiej ma krzyż, który otacza dwanaście gwiazd.

Po co nosić medaliki srebrne?

Katolicy mają do wyboru wiele różnych medalików srebrnych, ale nie powinni zapominać, że każdy z nich niesie za sobą konkretne przesłanie i zobowiązuje do określonego zachowania. Medaliki srebrne nigdy nie powinny być traktowane jako amulety. Lepiej postrzegać je jako katolickie herby, które można z dumą nosić na szyi.