Dewocjonalia

Na co zwracać uwagę kupując różaniec na I Komunię Św.?

Ostatnimi czasy na I Komunię Św. daje się sporo prezentów typowo świeckich: komputery, rowery, smartfony, konsole, hulajnogi itp. W niektórych kręgach jest to tendencja niezbyt chwalona,a wręcz krytykowana. Jednak – przy zachowaniu rozsądku – można dać dziecku coś spoza dewocjonaliów.

Dlaczego jednak dewocjonalia?

Dewocjonalia to przedmioty związane z życiem religijnym: specjalne pamiątki I Komunii Św., w tym specjalne obrazki, medaliki i krzyżyki wraz z łańcuszkiem (najczęściej złotym, ale też dość często ze srebrnym), ale i różańce.

Decydując się na kupno różańca na I Komunię Św., warto zapytać rodziców, czy dziecko ma dostać już od kogoś innego różańce komunijne i ewentualnie jaki. Nie ma bowiem nic złego w tym, jeżeli wśród prezentów będą nawet 2 lub 3 różańce.

Gdzie i jaki różaniec komunijny kupić?

Dzisiaj różaniec można kupić w najzwyklejszym sklepie z dewocjonaliami. Najtańsze kosztują nawet mniej, niż 10 zł. Dziś można jednak wybierać spośród bardzo różnych wzorów różańców. Wykonywane są one z plastiku, drewna, kryształków, kamyków i innych materiałów. Cząstki różańca mogę się między sobą różnić kształtem i kolorem. To wszystko sprawia, że na tak szczególną okazję, jaką jest I Komunia Św. można kupić naprawdę niecodzienny, choć niekoniecznie drogi różaniec. Dzięki temu będzie on jeszcze silniej upamiętniał ten szczególny dzień.

Różańce często kupuje się też w znanych miejscach kultu na całym świecie.