Dewocjonalia, Medalik

Pamiątka pierwszej komunii – dla dziewczynek i chłopców

złoty medalik - pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość nie tylko w życiu samego dziecka, ale również całej rodziny. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego prezentu. Jest to jedna z pierwszych okazji do zakupu poważniejszych upominków, które wprowadzą dziecko pomału w dorosły świat.

Pamiątki komunijne dla dziewczynek

Pamiątka pierwszej komunii przede wszystkim powinna być czymś praktycznym, ale również czymś, co przetrwa długie lata i już zawsze będzie przypominało osobie obdarowanej o tej szczególnej okazji. Właśnie dlatego bardzo dobrym upominkiem jest taka biżuteria na komunię dla dziewczynki. W sklepach jubilerskich znajdziemy z pewnością całą serię specjalnej biżuterii przeznaczonej właśnie na pierwszą komunię. Bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na zakup całego zestawu składającego się np. z naszyjnika i kolczyków lub kolczyków i bransoletki. Wybrane elementy biżuterii nie muszą być ściśle powiązane z religią. Śmiało możemy zdecydować się na bardziej neutralne motywy, takie jak kwiatki, serduszka czy cyrkonie.

Pamiątki komunijne dla chłopców

Oczywiście, medaliki na szyję są uniwersalnym pomysłem na prezent i świetnie sprawdzą się w roli pamiątki komunijnej również dla chłopców. Jednak z pewnością młodzi panowie o wiele bardziej ucieszą się z być może pierwszego w ich życiu zegarka. Przy wyborze tego prezentu warto postawić na bardziej poważny model, aby mógł posłużyć obdarowanemu przez dłuższy czas. Kiedy chłopiec urośnie, wystarczy wymienić pasek lub bransoletę na większą.